Çocuğunuz meyve yemiyorsa?

Çocuğunuza bazı alışkanlıkları edindirmek istiyorsanız önce kendiniz uygulamalısınız. Çocuk sizde görerek zaten zamanla uygulamaya başlayacaktır. Çocuğunuza meyve yemenin aslında çok zevkli bir hale dönüşebileceğini gösterin. Oyunlarla ve şakayla meyveyi istediğiniz kadar yedirebilirsiniz. Çocuğunuzun ısırarak yemesi zor olan meyveleri ona rendeleyerek yedirebilirsiniz.

Çocuğunuza bazı alışkanlıkları edindirmek istiyorsanız önce kendiniz uygulamalısınız. Çocuk sizde görerek zaten zamanla uygulamaya başlayacaktır. Çocuğunuza meyve yemenin aslında çok zevkli bir hale dönüşebileceğini gösterin. Oyunlarla ve şakayla meyveyi istediğiniz kadar yedirebilirsiniz.

Çocuğunuzun ısırarak yemesi zor olan meyveleri ona rendeleyerek yedirebilirsiniz. Böylece meyvelerin tadına alışacak ve bu tadı sizden istemeye başlayacaktır. Her akşam yemekten iki saat sonra soyulup, doğranıp hazırlanmış meyve tabaklarını tüm aile bireylerinin tüketmesi de çocuğun bu meyveleri yemesini destekler.
 
Çocuğunuzun damak tadı sizin ona verdiğiniz besinlerle gelişir. Eğer bol acılı besinler yemeye alıştırdıysanız doğu kültüründe olduğu gibi çocuk bir zaman sonra acılı besinler yemede hiç zorlanmayacaktır.