Saç dökülmesini durdurmak mümkün müdür?

İşte size birkaç tavsiye..… 

Erkeklerde ve bazen kadınlarda, saçlar çeşitli nedenlerden dolayı erken incelmeye ve dökülmeye başlar. En önemli faktörlerin başında yaş, menopoz, hamilelik, genetik, hastalık gelir. Tabii, bazı ilaçlar kullanabilir veya bir saç nakli veya füzyon gibi yöntemlere başvurabilirsiniz. Ancak bunlar pahalı ve zahmetli işlemlerdir. Doğal yollardan saç dökülmesinin önüne geçmek, saçınızın daha doğal ve parlak olmasını sağlar.

Vitamin alın

Vitamin eksikliğini tamamlamak saç dökülmesi için önemlidir. Günlük yiyeceklerinize bu vitaminleri ekleyin:

Vitamin A: A vitamini, kafa derisi sebum sağlıklı ürеtimini teşvik eden bir anti-oksidandır. Tatlı Patates de beta karoten vardır. A vitamini açısından zengindir. A vitamini saç derisinin sağlıklı olmasını destekler ve saçın sağlıklı büyümesine yardımcı olur. 

Omega-3: Omega-3 yağ asitleri alın. Omega-3 açısından zengin gıdalar balık, yumurta sarısı, balık yumurtası (havyar) vе süt tüketmeye çаlışın.

E Vitamini: Bu vitamin dolaşımını uyarır ve kafa derisinin kan dolaşımını hızlаndırır. Böylece saçlarınızın dökülmesini azaltabilir. 

B vitaminleri: B vitaminleri saça sağlıklı rengini veren vücudunuzun melamin üretmesine yаrdımcı olur. Melanin ayrıca kan dolaşımını uyarır.

Kaynak