Bizi Arayın: +90 312 922 0 912

Türkiye'nin Online Vitamin Satış Mağazasına Hoşgeldiniz!

İade & Değişim & İptal

Kolay Değişim & Kolay İade & İptal

Ürünümü iade etmek istiyorum, hangi ürünleri iade edebilirim?

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 7 gün içinde Vitaminal.com.tr’a başvuruda bulunarak kolay bir şekilde iade edebilirsiniz.  İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir. Eğer siparişiniz henüz kargoya teslm edilmemişse (312) 284 2779 numaralı telefondan Müşteri Hizmetlerine ulaşarak siparişinizin iptalini talep edebilirsiniz. İptal işlemi derhal gerçekleştirilerek iade işlemleri başlatılacaktır. 

İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;

  • • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır
  • • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir.
  • • Hijyenik ürünler iade edilemez.
 

Ürünümü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Lütfen iade işlemi için, ürünü Vitaminal.com.tr’a göndermeden önce iletişim sayfamızda bulunan mail adreslerimize mail aracılığıyla başvuru kaydında bulunun.

İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.

 İade etmek istediğiniz ürüne ait sipariş numarası ve ürünü mail aracılığıyla bize bildirmeniz durumunda en kısa sürede müşteri temsilcilerimiz sizinle irtibata geçecek ve yardımcı olacaklardır.

Ürünümü iade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim?

İade kurallarımız gereği kargo veya Vitaminal.com.tr’ un hatasından kaynaklanmayan iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir.

Ürünü gönderdikten sonra süreci nasıl takip edeceğim?

Ürününüz Vitaminal.com.tr tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası* kontrol edilecek ve yukarıda belirtilen iade koşulları kapsamında e-posta adresinize iade işlemlerinin onay durumuna ilişkin bilgi gönderilecektir.

İade işleminin onaylanması durumunda; iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 2 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde bankaların iadeleri işleme alma süreci 8 günü bulabilmektedir.

İadenizin iade koşulllarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün, adresinize kargo ile gönderilecektir.

 [*] İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmelidir.

İade ettiğim ürünün parasını ne zaman ve nasıl geri alabilirim?

Gönderdiğiniz ürün/ürünler, Vitaminal.com.tr tarafından iade işleminin onaylanması durumunda;  iade başvurusundaki ödeme tercihiniz doğrultusunda e-posta adresinize gönderilen onay bildiriminden itibaren 2 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.

“Ürün Bedel İadesi” işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-posta adresinize bilgi mesajı gönderilir.

Ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; ödemeniz online olarak hemen kredi kartınıza yapılacaktır.

* Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre 8 günü bulabilmektedir.

Ödeme şekli “Havale/EFT” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız geri ödenir.

Eğer tercihiniz “Hediye Çeki” (yeni bir siparişte kullanılmak üzere Vitaminal.com.tr hesabınıza iade tutarının tanımlanması) ise Vitaminal.com.tr yetkilileri, en kısa sürede hediye çekinizi oluşturarak mail adresinize bilgilendirme yapacaktır. Oluşturulan bu çek, bir sonraki alışverişinizde iade tutarınız kadar indirimi toplama otomatik olarak yansıtacaktır.